Türkiye’de Tüp Gazın Adı

1960’ların başında İzmir’de kurulan, Türkiye’nin ilk LPG firması Milangaz, geçen zaman içerisinde Türkiye’nin tüm illerine ve 900’e yakın ilçesine yayılan dağıtım ağıyla Demirören kalitesini tüketicilere ulaştırmaktadır. Bugün Anadolu’nun birçok bölgesinde “tüpgaz”ın adı Milangaz ile özdeşleşmiştir.

Likidgaz ve Güneşgaz şirketlerini de markalaştırarak bölgesel yatırımlarını ve dağıtım ağını geliştiren Milangaz, Türkiye geneline yayılmış 21 dolum tesisi, 1.100’ün üzerinde tüpgaz bayisi ve 180’e yakın perakende satış mağazası ile ülke genelinde kesintisiz tüpgaz ikmali yapmaktadır.

Milangaz Türkiye’nin Her Noktasında

Milangaz, tüketicilere en yüksek kaliteli, tortu bırakmayan, çevre dostu LPG’yi sunabilmek için, ikmal ettiği LPG’nin tamamını ithal etmektedir. “Hayatınız bizim için değerlidir” ilkesinden ödün vermeden çalışan %100 yerli sermayeli Milangaz, bu sorumlulukla önce güvenlik ve kalite anlayışını benimsemektedir. Milangaz, Türkiye’nin en ücra noktasına kadar LPG’yi kendi altyapısı ve kontrolünde ulaştırmaktadır. Türkiye genelinde en fazla dolum tesisine, yaklaşık 120.000 m3’lük lisanslı depolama kapasitesine, 250’nin üzerinde kamyon/TIR LPG tankerine ve 2 adet tanker gemisine sahiptir.

GEMİLER

 • Milangaz 3: 1.700 m3 LPG taşıma kapasitesine sahiptir.
 • Milangaz 4: 3.500 m3 LPG taşıma kapasitesine sahiptir.

Mükemmel Varken İyiye İltifat Etmeyin

Milangaz, rekabet stratejisini daima müşteri memnuniyetine, hızlı ve güvenilir hizmet ile en kaliteli ürünü sunmaya odaklamıştır. Faaliyetlerini “Hayatınız bizim için değerlidir.” ilkesine sımsıkı bağlı olarak gerçekleştiren, her dolum öncesinde tüplerini gerekli olan kontrollerden geçiren, gövde kabartmalı ve yenilenmiş tüpleriyle tüketicilere yüksek kaliteli, tortu bırakmayan, çevre dostu LPG’yi sunan Milangaz, çift emniyet kapağı sistemiyle sızdırmazlık ve tam doluluk garantisi vermektedir.

Müşteriye sunulan hizmetin takibi için merkezi kamera sistemi ile tüp dolum tesislerinin faaliyetlerini ve perakende satış noktalarını izlemektedir. Bilgisayarlı dolum terazileri ve dedektörleriyle tesisleri en üst seviyede kontrol etmektedir.

Kusursuz Hizmet

Milangaz, Türkiye geneline yayılmış, 1.101 tüpgaz bayisi, 181 perakende tüpgaz satış noktası ve yaklaşık 600 otogaz istasyonu ile tüketicilerine hizmet vermektedir. Ayrıca ülkenin birçok noktasındaki dökmegaz müşterisine de LPG ikmali yapmaktadır. Kusursuz hizmetle koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamak için kurulan Milangaz Çağrı Merkezi, haftanın 7 günü hizmet vermektedir. Böylelikle Türkiye’nin her noktasından tüp siparişi verilebilmekte, talep ve şikâyetler iletilebilmektedir.

Milangaz’ın ürettiği ürünler; “TSE”, “TÜV Rheinland” ve “TÜV SÜD” sertifikalıdır.

Kalite Ödülü

Türkiye Kalite Derneği (KalDer), 81 ilde 25 sektörde, 119 marka için 275 binin üzerinde müşteri görüşmesi yaparak verdiği Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi Ödülü’nü, LPG sektöründe başarı kazanan Milangaz’a vermiştir.

Güveninizin Eseri

Milangaz, kurulduğu günden beri, yüksek performanslı, güvenilir ve çevreye duyarı ürünleriyle Edirne’den Kars’a 1.100’e yakın tüpgaz bayisi, 181 perakende tüpgaz satış noktası ve yaklaşık 600 otogaz istasyonu ile hizmet vermektedir.

Emin Adımlarla İleriye

Milan Petrol Sanayi ve Ticaret A.Ş. yüzde yüz Türk sermayesi ile Türkiye’nin 13. Akaryakıt Dağıtım firması olarak 1996 yılında kurulmuş olup, MOil akaryakıt ve madeni yağ sektöründe hizmet vermektedir. MOil, Temmuz 2010 tarihi itibarıyle Demirören Holding bünyesine katılmıştır. Bu tarihten itibaren yükselişine hız veren MOil, 2017 yılı sonu itibarıyle akaryakıt dağıtım firmaları içerisinde %1,6 pazar payına sahiptir.

Gelişen dünya teknolojilerinin ihtiyacını karşılamak üzere, üstün performanslı ürünleri piyasaya sunmak, kalitesi kabul görmüş ürün portföyünü müşteri ihtiyaç ve beklentilerine cevap verecek, maksimum fayda sağlayacak şekilde geliştirmek MOil’in misyonu olmuştur.

MOil, halen 412 akaryakıt istasyonuna sahiptir. Ayrıca 30 adet akaryakıt istasyonunun da işletmesini yapmaktadır.

Tüm yurda yayılan istasyonlarının akaryakıt ihtiyacını zamanında karşılayabilmek amacıyla Türkiye genelinde 10 bölge müdürlüğü ve 18 ikmal noktası ile hizmet vermeye devam etmektedir. Ayrıca bayilerin hizmet kalitesini artırmak için bünyesinde oluşturduğu teknik ekip departmanıyla 7/24 hizmet vermektedir. Şirkete ait Tekirdağ Sultanköy’de 117.835,40 m2’de, 203.500 m3’lük akaryakıt depolama, 17.200 m3’lük LPG depolama faaliyeti gerçekleşmektedir. Ayrıca Samsun’da 25.000 m2 ve 30.800 m3 kapasiteli, gerekli ruhsat ve izinleri alınmış depo arazileri bulunmaktadır.

MOil, madeni yağ ve antifriz üretim tesisini ise 2000 yılında Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Çiğli / İzmir’de hizmete açmıştır. Açıldığı 2000 yılından bugüne deneyimli, genç, dinamik kadrosu ve sahip olduğu uluslararası Kalite Sistem Belgeleri ile üretimine aralıksız devam etmekte, yurt içi ve yurt dışından gelen her türlü ürün taleplerine başarılı bir şekilde cevap vermektedir.

Fabrika Müdürlüğü, Kalite, Kalite Kontrol Laboratuvarı, Ar-Ge Laboratuvarı, Kullanılmış Yağ Analizleri Laboratuvarı, Tedarik Planlama, Üretim, Üretim ve Sevkiyat Planlama, Muhasebe ve İdari İşler bölümlerinden oluşan MOil madeni yağ fabrikasında bugün gelinen noktada;

 • Otomotiv Motor Yağları,
 • Otomotiv Dişli ve Transmisyon Yağları,
 • Antifriz Grubu, Otomotiv Özel Ürünler,
 • Endüstriyel Yağlar,
 • Deniz Yağları,
 • Endüstriyel ve Otomotiv Gresleri,
 • Endüstriyel ve Otomotiv Yeni Nesil Sentetik Grubu Ürünleri

ile üretim, dolum, ambalajlama, sevkiyat, dağıtım ve Ar-Ge faaliyetleri başarılı bir şekilde sürdürülmektedir.

MOil madeni yağ üretim tesisleri, 2000 yılında, kuruluş aşamasından itibaren kendisine ilke edindiği ve taviz vermeden sürdürdüğü kaliteli ürün, kaliteli hizmet prensipleri doğrultusunda ham madde alımlarında sadece Tüpraş ve Petkim gibi saygın tedarikçiler ile ürün formülasyonlarındaki katık tedariklerinde, her biri dünya markası olan Lubrizol, Afton, Infineum, Chevron, Oranite, Techno Fluid, Neste Oil vb. markalar ile çalışmaya devam etmektedir.

MOil madeni yağ operasyonlarında, üretim, dolum, sevkiyat, pazarlama ve satış süreçlerinde kalite, laboratuvar akreditasyonu ve çevre yönetim sistemleri temellerinde oluşturmuş olduğu politikalarını kendine rehber edinmiştir.

Otogazda da Öncü

Türkiye otogaz ile 1996 yılında tanışmıştır. Milangaz, o tarihte Türkiye’nin ilk otogaz ve otogaz dönüşüm sistemleri şirketi Dem-Al’ı kurmuş ve İtalyan Tartarini firmasının Türkiye ve Ortadoğu distribütörlüğünü almıştır. Dem-Al Şirketi, Türkiye’nin her yerine otogaz dönüşüm bayilikleri ve otogaz istasyon bayilikleri kurmaya başlamıştır. 1996’dan sonra Türkiye genelinde 112 Dem-Al otogaz bayiliği kurulmuştur. 2002’den itibaren Milangaz, kalitesini otogazda da ön plana çıkarmak amacıyla yeni açılan otogaz bayiliklerine “Oto Milangaz” olarak devam etmiştir. 2018’in ilk yarısı itibariyle yaklaşık 600 adet Milangaz lisanslı otogaz istasyonu bulunmaktadır.

Yüksek Kalite

Milangaz; istasyonlarına Cezayir’den Avrupa standartlarının üzerinde, Türk standartlarının ve Avrupa standartlarının üzerinde LPG ithal ederek, dünyanın en kaliteli LPG ikmalini yapmaktadır. İstasyonların kuruluşları teknik ekipler tarafından takip edilmekte, ilk LPG ikmali ekiplerin gözetimi altında yapılmakta ve istasyon çalışanlarına eğitim ve sertifikaları şirketçe verilmektedir. İstasyonlara sürekli teknik servis gönderilerek yıllık kalibrasyon ayarları ve bakımları da yine şirketin uzman personelince yapılmaktadır.

Sektör Devlerinin Toptan Tedarikçisi

Milangaz, 2004 yılında Shell & Turcas, 2008 yılında Petrol Ofisi, 2012 yılında Lukoil, 2017 yılında da Total ve BP firmaları ile toptan satış anlaşması imzalayarak akaryakıtta bulunan sektör devlerinin toptan tedarikçiliğini yapmaktadır. Türkiye’nin dört bir yanında bulunan 600’e yakın istasyon ve bayi ile randımanlı ürün, kaliteli hizmet ve önce müşteri memnuniyetini ilke edinen politikasıyla hizmet vermektedir.

Türkiye’nin En Büyük Akaryakıt Şirketlerinden Biri

TOTAL Oil Türkiye, 650’nin üzerinde çalışanı ve 500’ün üzerinde istasyon ağı ile akaryakıtta Türkiye’nin 5. büyük şirketidir. Türkiye dizel araç pazarının gelişmesinin önünü açan, Eurodiesel gibi birçok ilkin öncüsü olan TOTAL Oil Türkiye, üstün nitelikli katkılarla zenginleştirilen Excellium akaryakıt serisi ile tüketicilere kaliteyi ve üstün performansı bir arada sunmaktadır.

Hayatı Kolaylaştıran Hizmetler

Club Total

TOTAL Oil, Türkiye’nin bireysel müşterilerine yönelik sürdürmekte olduğu müşteri sadakat programı Club Total, akaryakıt alımı yapan müşterilere sürekli ve dönemsel ödüllendirme kurguları sunarak Total marka bağlılığını sürdürmektedir.

Café Bonjour

Türkiye’deki TOTAL istasyonlarında 2003 yılında uygulanmaya başlanan Bonjour ve Café Bonjour konseptleri, müşterilerin tüm acil ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran ürün gamı ile 140’ın üzerinde istasyonda, kaliteli alışveriş için 7/24 hizmet vermektedir.

Total Wash

Türkiye genelinde 25 istasyonda farklı yıkama seçenekleri ile hizmet veren TOTAL Wash makineleri, başlangıç yıkama programından, üstün özellikli yoğun köpüklemeye, yüksek basınçlı yıkamadan, TOTAL Lotus ve araç altı yıkaması yapan programlara kadar zengin yıkama alternatifleri sunmaktadır.

Kurumlara Özel Çözümler

Yakıtmatik

2018 itibarıyla, 5.000 müşteri ile 40.000 araca hizmet veren Yakıtmatik, işletmelerin araç filo yönetimlerini yeni teknoloji çözümleri ile birleştirerek küçük ya da büyük tüm işletmeler için maliyet kontrolü, raporlama ve takip konularında efektif bir süreç sağlamak için hizmet vermektedir.

İnovatif Çözümler

Ozon Uygulaması

Total Oil Türkiye, Şubat 2018’de hayata geçirdiği Ozon Uygulaması ile akaryakıt sektöründe bir ilke imza atarak tuvalet içerisinde bakteri ve kötü koku oluşumunu engelleyip, tam bir hijyen sağlamıştır.

Hatalı Dolum Önleme Sistemi

Total Oil Türkiye, 2018 senesinin başında devreye almış olduğu Hatalı Dolum Önleme Sistemi ile yanlış akaryakıt dolumlarını minimuma indirmiştir.

Mobil Ödeme

Türkiye akaryakıt sektöründe ilk mobil ödeme projesini 2014’te, BKM Express ile hayata geçiren TOTAL Oil Türkiye, sürücülerin yakıt alımlarını araçlarından inmeden kolayca gerçekleştirebilmelerine olanak sağlamaktadır.

TÜM TÜRKİYE'YE ENERJİ VERİYORUZ

 • Adana
  • 5
  • 12
  • 14
 • Adıyaman
  • 1
  • 10
  • 9
 • Afyon
  • 8
  • 7
  • 15
 • Ağrı
  • 3
  • 3
 • Amasya
  • 4
  • 1
  • 2
 • Ankara
  • 22
  • 12
  • 38
 • Antalya
  • 28
  • 17
  • 20
 • Artvin
  • 3
 • Aydın
  • 8
  • 6
  • 15
 • Balıkesir
  • 15
  • 6
  • 10
 • Bilecik
  • 4
  • 2
  • 3
 • Bingöl
  • 1
  • 1
 • Bitlis
  • 1
  • 1
 • Bolu
  • 1
  • 2
  • 2
 • Burdur
  • 2
  • 4
  • 4
 • Bursa
  • 26
  • 4
  • 4
 • Çanakkale
  • 5
  • 2
  • 4
 • Çankırı
  • 1
  • 3
  • 4
 • Çorum
  • 3
  • 6
  • 13
 • Denizli
  • 9
  • 7
  • 18
 • Diyarbakır
  • 4
  • 13
  • 15
 • Edirne
  • 4
  • 3
  • 2
 • Elazığ
  • 1
  • 3
  • 3
 • Erzincan
  • 1
  • 1
  • 2
 • Erzurum
  • 2
  • 8
  • 5
 • Eskişehir
  • 7
  • 7
  • 7
 • Gaziantep
  • 4
  • 5
  • 6
 • Giresun
  • 3
  • 1
  • 2
 • Gümüşhane
  • 2
 • Hatay
  • 6
  • 4
  • 4
 • Isparta
  • 5
  • 2
  • 3
 • İstanbul
  • 77
  • 6
  • 13
 • İzmir
  • 28
  • 7
  • 15
 • K.maraş
  • 2
  • 8
  • 16
 • Kastamonu
  • 8
  • 4
  • 6
 • Kayseri
  • 6
  • 7
  • 16
 • Kırklareli
  • 3
  • 2
  • 3
 • Kırşehir
  • 2
  • 6
  • 7
 • Kocaeli
  • 16
  • 2
  • 4
 • Konya
  • 12
  • 15
  • 17
 • Kütahya
  • 7
  • 1
  • 6
 • Malatya
  • 3
  • 6
  • 6
 • Manisa
  • 20
  • 11
  • 31
 • Mardin
  • 1
  • 11
  • 12
 • Mersin
  • 8
  • 12
  • 20
 • Muğla
  • 17
  • 6
  • 10
 • Muş
  • 5
  • 5
 • Nevşehir
  • 4
  • 9
  • 15
 • Niğde
  • 3
  • 6
  • 7
 • Ordu
  • 3
  • 6
  • 6
 • Rize
  • 1
  • 2
  • 2
 • Sakarya
  • 13
  • 10
  • 7
 • Samsun
  • 13
  • 10
  • 9
 • Siirt
  • 2
  • 2
 • Sinop
  • 1
 • Sivas
  • 4
  • 10
  • 9
 • Şanlıurfa
  • 1
  • 4
  • 6
 • Tekirdağ
  • 18
  • 3
  • 3
 • Tokat
  • 6
  • 3
  • 3
 • Trabzon
  • 3
  • 4
  • 4
 • Uşak
  • 3
  • 4
  • 10
 • Van
  • 1
  • 4
  • 4
 • Yozgat
  • 2
  • 13
  • 18
 • Zonguldak
  • 7
  • 2
  • 3
 • Bayburt
  • 3
  • 3
 • Karaman
  • 2
  • 2
  • 3
 • Kırıkkale
  • 3
  • 5
 • Batman
  • 1
  • 15
  • 14
 • Bartın
  • 1
  • 1
 • Iğdır
  • 2
  • 1
 • Yalova
  • 4
  • 3
  • 3
 • Karabük
  • 2
  • 1
  • 2
 • Kilis
  • 1
 • Osmaniye
  • 1
  • 3
  • 4
 • Düzce
  • 3
  • 2
  • 2