50 Yıllık Sanayi Devi

Demirören Grubu olarak, ağır metal sanayi sektöründe ülkemiz ekonomisine önemli kazanç sağlamayı görevimiz olarak görmekteyiz.

Demirören Ağır Metal Sanayi A.Ş., 1962 yılında “O.Malak” adıyla kurulmuştur. İş hayatına basınçlı kaplar (LPG tüpleri) üretimi ile başlamıştır. 1996 yılına kadar aynı isimle faaliyetlerini sürdüren firma, LPG tüplerinin yanı sıra tüplere ait valf, vana, sibop ve dedantörleri de kendi bünyesinde üretmektedir. İzmir Pınarbaşı’daki 30 bin m2’lik arazi üzerine kurulu 17 bin m2’lik kapalı dev tesiste, Türkiye’nin en büyük imalat makine parkuruyla hizmet vermektedir.

Pazarında Lider

130 ülkede hizmet veren MS Motorservice International’ın İstanbul şubesi %49 Parsat Piston %51 Kolbenschmidt ortaklığı ile 1996 yilindan beri faaliyet göstermektedir.

Hızlı ve Teknolojik

Parsat, 37 yıldır kendini yenileyen vizyonuyla 1.500 farklı piston seçeneğiyle yılda 3 milyon adet üretim yapmaktadır. Türk Otomotiv Sanayi’nin neredeyse tamamına hizmet veren Parsat, ürettiği pistonları Almanya, İngiltere, ABD, Pakistan ve İspanya’ya ihraç etmektedir.