Şans Girişim Ortak Girişimi

Demirören Holding iştiraki olan Şans Girişim Ortak Girişimi, 28 Şubat 2019 tarihinde, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile yapılan 10 yıllık sözleşmeyle birlikte Türkiye’nin ilk ve tek sabit ihtimalli spor tahmin oyunu olan iddaa markasının işletmesini devralmıştır.
Dünyanın lider bahis ve şans oyunları alt yapı tedarikçisi Scientific Games iş birliği ile oyuncularına hizmet veren Şans Girişim Ortak Girişimi Türkiye genelinde, 81 ilde yaklaşık 5.000 sabit bayi, bu bayilere entegre olan bir elektronik platform olan iddaa.com ve 6 adet elektronik bayi ile birlikte ürünlerini oyuncularının hizmetine sunmaktadır.

Şans Girişim Ortak Girişimi faaliyetlerini 5 ana hizmet kalemi altında yürütmektedir.
- Risk Yönetimi
- Operasyon
- Kanal Yönetimi
- Pazarlama
- Müşteri Hizmetleri

The Easy and Fun Way to Play İddaa

Misli Electronic Games of Chance and Publication Inc. - a legal electronic dealer that provides fixed-odds betting games based on sports competitions – was established on July 15, 2009 as a result of an agreement with Spor Toto Organization. Misli also offers National Lottery tickets for purchase, thanks to an agreement made with the National Lottery Directorate on Dec. 6, 2011.

Misli.com gives its members access to hours of entertainment via fixed-odds betting on nearly every sports discipline, including football, basketball, volleyball, handball, motor sports and others. Misli.com operates within the framework of its mission to enable its members to experience a reliable and quality betting games experience at world standards through its mobile applications and website.

Misli.com advanced rapidly towards its goal of becoming the market leader following an investment by Demirören Holding in 2019, putting forth its expertise in games of chance and fixed-odds betting games with new features it brings to the market. The company gives priority to the “Game Experience,” focusing on the gamer’s interests and placing them at the center of innovative campaigns.

Misli.com aims to continue supporting the country’s economy by standing against illegal betting, which has an adverse impact on sports and sports economy in Turkey. The industry generates billions of dollars with innovations, such as live betting, presented securely to millions of users.

Sisal Şans

Sisal Şans, 2019 yılında, Şans Dijital ve İnteraktif Hizmetler Teknoloji Yatırım A.Ş. ve Sisal S.p.A ortaklığında kurulmuş ve T.C. Millî Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’nün izleme ve denetimine tabi olmak üzere Türkiye Varlık Fonu'nun onay verdiği şans oyunlarının düzenlemesine ilişkin iş ve hizmetleri yerine getirmek üzere, 10 yıl süreyle yetkilendirilmiştir. Sisal Şans Türkiye çapındaki erişim ağı, teknik altyapısı ve şans oyunları sektörüne getirdiği yeniliklerle oyunculara eğlenceli ve güvenli bir oyun deneyimi sunmaktadır. Yüzlerce çalışanı, yüzlerce tedarikçisi, binlerce bayiden oluşan perakende ağı ve milyonlarca oyuncu ile büyük bir ekosistem oluşturan Sisal Şans, hayata geçirilen projeler ve yürütülen çalışmalarla tüm paydaşları için değer yaratmaktadır.


Oyun portföyü ve çekilişler

Sisal Şans faaliyetleri kapsamında şans oyunları portföyünü geliştirip, çeşitlendirmektedir. Oyun severlere, Sayısal Oyunlar, Kazı Kazan, Milli Piyango ve Sanal Oyunlar olmak üzere 4 ana grupta şans oyunları sunulmaktadır. Perakende kanalındaki sabit ve gezici bayilerin yanı sıra, Milli Piyango Online web sitesi ve mobil uygulaması üzerinden de oyunlara dijital olarak erişilebilmektedir. Tüm çekilişler, “Şans Merkezi” adı verilen çekiliş stüdyosunda, Milli Piyango İdaresi yetkilisi ve Noter huzurunda gerçekleştirilmekte; www.millipiyangoonline.com sitesinden ve Milli Piyango TV Youtube kanalından canlı yayınlanmaktadır.


Dünya Piyango Birliği ve ISO sertifikasyonu

Sektördeki paydaşlar, ulusal denetim otoriteleri ve özellikle oyuncularla güvene dayalı ilişkiler kurmanın önemine inanan Sisal Şans, tüm sistemlerinde ve uygulamalarında birinci önceliği güvenlik olarak belirlemiştir. Bu alanda yaptığı çalışmaların uluslararası standartlarda olmasını hedefleyen Sisal Şans, Dünya Piyango Birliği (World Lottery Association- WLA) tarafından verilen WLA-SCS:2020 Seviye 2 Güvenlik Kontrol Standartı Sertifikası ve TS ISO/IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası ile faaliyet göstermektedir.


Sürdürülebilirlik

Sisal Şans sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarını insan, çevre ve sorumlu oyun olmak üzere 3 ana başlık altında yoğunlaştırmaktadır. Çalışanlarına, bayilerine ve topluma fayda yaratmak üzere projeler hayata geçiren Sisal Şans, faaliyetlerinin çevresel etkilerini en aza indirmek ve özellikle ürünlerde kullanılan kağıt oranını azaltmak üzere çalışmaktadır. Sorumlu oyun programı kapsamında ise Aralık 2022’de Dünya Piyango Birliği (World Lottery Association- WLA) tarafından yapılan değerlendirme sonucu, WLA Seviye 2 Sorumlu Oyun Sertifikası’nı almaya hak kazanmıştır.